• Rozhodnutie RÚVZ Žilina

• Z nariadenia RÚVZ Žilina je prevádzka MŠ v čase od 1.12.2023 do 7.12.2023 prerušená z dôvodu zabezpečenia prerušenia procesu šírenia nákazy.

• Školská jedáleň- oznam

• Milí rodičia.

Vaše deti dnes obdržia šek zo školskej jedálne.Prosíme o jeho úhradu do 12.9.2023. V prípade neuhradenia šeku im od  13.9.2023 nebude poskytnutá strava.

• Školská jedáleň- oznam

• Vážení rodičia.

Vypísané zápisné lístky prosíme odovzdať do 31.08.2023 do školskej jedálne v čase od 10:00 do 14:00(pracovné dni) alebo vhodiť do poštovej schránky v budove MŠ.

Zápisný lístok

Návratka

4.9.2023 školská jedáleň varí len pre deti v materskej škole, od 5.9.2023 pre všetkých prihlásených stravníkov.

Ďakujeme.

školská jedáleň

Tel.: 0904202299

• Hurá do škôlky

• Milí rodičia.

Brány našej škôlky sa v školskom roku 2023/24 opäť otvoria 4. septembra 2023.

MŠ bude otvorená od 6.00 hod. do 16: 00 hod.

Pred nástupom do Materskej škôlky je potrebné:

Vyplniť v elektronickej podobe prostredníctvom  Edupage v časti Žiadosti /Vyhlásenia:

1. Čestné vyhlásenie –súhlas so započítaním do  zberu údajov
            2. Informovaný súhlas so spracovaním osobných údajov
            3. Plnomocenstvo na preberanie/vyzdvihnutie dieťaťa
            4. Informovaný súhlas so zverejňovaním fotografii a videozáznamov

Ďalej dieťa pri nástupe potrebuje:

–   prezuvky
            –   pyžamo
            –    veci do vrecka (spodné prádlo, tričko, tepláčky, ponožky alebo pančuchy podľa ročného obdobia).

Mgr. Stanislava Samcová, ZR MŠ

• Oznámenie o prijímaní detí do Materskej školy Stráňavy

• Na predprimárne vzdelávanie v MŠ v školskom rok 2023/24 sa prijímajú deti podľa § 59 a 59a zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon).

Na predprimárne vzdelávanie sa prijíma:

• spravidla dieťa od troch do šiestich rokov veku,
            • dieťa, ktoré dovŕšilo šiesty rok veku a ktorému bol odložený začiatok plnenia povinnej školskej dochádzky,

Na predprimárne vzdelávanie sa prednostne prijíma dieťa:

• ktoré dovŕšilo piaty rok veku,
            • s odloženým začiatkom plnenia povinnej školskej dochádzky.

Dieťa sa do MŠ prijíma na základe elektronickej prihlášky zákonného zástupcu podanej do 31.05.2023. Na prihláške musia byť podpisy oboch zákonných zástupcov! Zákonný zástupca spolu so žiadosťou o prijatie dieťaťa do materskej školy (ďalej len „žiadosť“) predkladá aj potvrdenie o zdravotnom stave dieťaťa od všeobecného lekára pre deti a dorast, ktorého súčasťou je aj údaj o povinnom očkovaní .

Termín vydania rozhodnutia:

Riaditeľka školy rozhodne o prijatí/neprijatí do materskej školy do konca júna, aby zákonní zástupcovia vedeli, či je, alebo nie je ich dieťa do materskej školy prijaté.

Škôlkar by mal ovládať:

• základné hygienické návyky (používanie WC, používanie mydla, umývanie a utieranie rúk, česanie, používanie vreckovky),
            • nemá mať plienky, cumeľ
            • mal by samostatne jesť a piť (nemusí však vedieť sám používať príbor),
            • mal by byť pri obliekaní aktívny,
            • má si poznať svoje veci.

Bližšie informácie k zápisu rodičom poskytne Mgr. Stanislava Samcová, zástupkyňa materskej školy.

• Slávnostné otvorenie Materskej školy

• Milí rodičia,

Otvorenie školského roka 2022/23 sa uskutoční 5. septembra 2022 v budove Materskej školy.

MŠ bude otvorená od 6.00 hod. do 16: 00 hod.

Mgr. Stanislava Samcová, ZR MŠ

• Oznam

• Milí rodičia,

dieťa pri nástupe do Materskej školy potrebuje:

–    prezúvky
            –    pyžamo

Kolektív MŠ

• 2 % dane

• Milí rodičia,

dovoľujeme si Vás osloviť a požiadať o darovanie 2% z Vašich daní.

Vďaka Vašej finančnej pomoci sa nám darí posúvať sa ďalej, zveľaďovať priestory našej materskej školy. Záleží nám na tom, aby sa Vaše deti cítili v škôlke príjemne a pohodlne.

Ďakujeme Vám, že touto cestou podporíte správnu vec. Veríme, že oceníte kvalitu vzdelávania poskytovaného našou materskou školou.

Informácie o spôsobe darovania nájdete na našej webovej stránke v časti: 2% dane

• Oznam

• Stratu prívesku s čipom treba oznámiť triednej učiteľke, aby bol čip zablokovaný. Vydanie nového prívesku s čipom je spoplatnené sumou 5,00 €.

Poplatok 5,00 € je aj pri výmene poškodeného/zničeného prívesku!!