• Oznam

• Prosíme o použité zubné kefky, za 100 kusov zozbieraných kefiek nám firma daruje odpadkové koše. ĎAKUJEME!

Ako prebiehajú školenia?

Školiteľ prinesie na prvé školenie 2 zubné kefky pre každé dieťa. Jedna je určená na čistenie zubov v škole, druhú si dieťa vezme domov.
            Program Dental Alarm sa skladá zo štyroch tematických prednášok. Každá prednáška trvá 45 minút:
            1.    Dentálna hygiena. Žiaci sa naučia správnu techniku čistenia zubov. Dozvedia sa tiež, aké vlastnosti by mala mať správna zubná kefka a prečo. Každé dieťa dostane plastový pohárik, ktorý vyrieši dilemu učiteľov: kam odložiť zubné kefky detí.
            Termín: 24.04.2019
            2.    Anatómia. Študenti budú pracovať s modelom chrupu. Deti sa naučia nielen stavbu zubov, ale pochopia tiež úlohu ďasien, jazyka a pier. Študenti dajú žiakom kolovať aj vytrhnutý zub.
              Termín: 16.05.2019
            3.    Patogenita. Žiaci sa dozvedia súvislosti medzi zubným povlakom a ochoreniami zubov. Naučia sa tiež, ako týmto ochoreniam predchádzať.
              Termín: 18.06.2019
            4.    Výživa. Študenti deťom vysvetlia správne stravovacie návyky, ktoré pomáhajú predchádzať problémom so zubami. Naučia ich, akým potravinám či nápojom sa majú vyhýbať.
            Termín: 21.06.2019

Mgr. Helena Chovancová