• Oznámenie o prijímaní detí do Materskej školy Stráňavy

• Na predprimárne vzdelávanie v MŠ v školskom rok 2023/24 sa prijímajú deti podľa § 59 a 59a zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon).

Na predprimárne vzdelávanie sa prijíma:

• spravidla dieťa od troch do šiestich rokov veku,
            • dieťa, ktoré dovŕšilo šiesty rok veku a ktorému bol odložený začiatok plnenia povinnej školskej dochádzky,

Na predprimárne vzdelávanie sa prednostne prijíma dieťa:

• ktoré dovŕšilo piaty rok veku,
            • s odloženým začiatkom plnenia povinnej školskej dochádzky.

Dieťa sa do MŠ prijíma na základe elektronickej prihlášky zákonného zástupcu podanej do 31.05.2023. Na prihláške musia byť podpisy oboch zákonných zástupcov! Zákonný zástupca spolu so žiadosťou o prijatie dieťaťa do materskej školy (ďalej len „žiadosť“) predkladá aj potvrdenie o zdravotnom stave dieťaťa od všeobecného lekára pre deti a dorast, ktorého súčasťou je aj údaj o povinnom očkovaní .

Termín vydania rozhodnutia:

Riaditeľka školy rozhodne o prijatí/neprijatí do materskej školy do konca júna, aby zákonní zástupcovia vedeli, či je, alebo nie je ich dieťa do materskej školy prijaté.

Škôlkar by mal ovládať:

• základné hygienické návyky (používanie WC, používanie mydla, umývanie a utieranie rúk, česanie, používanie vreckovky),
            • nemá mať plienky, cumeľ
            • mal by samostatne jesť a piť (nemusí však vedieť sám používať príbor),
            • mal by byť pri obliekaní aktívny,
            • má si poznať svoje veci.

Bližšie informácie k zápisu rodičom poskytne Mgr. Stanislava Samcová, zástupkyňa materskej školy.